Nová tenisová hvězda – 18letý Alcaraz vyhrál a zapsal se do historie!

Staňte se svědky historie!

Časně ráno 4. dubna pekingského času se 18letý Alcalás provalil, když v prvním setu zaostal 1:4, vyhrál 9 z dalších 10 směn, porazil Rude 7:5, 6:4, a vyhrál první zápas sezóny.Druhá koruna, třetí koruna kariéry.Toto je Alcarazův první titul Masters v kariéře a třetí nejmladší šampion Masters v historii.Alcaraz zároveň překonal Djokovičův rekord a stal se nejmladším šampionem v historii her v Miami!
tenis - 1

Od nové sezóny prohrál Alcaraz pouze dva zápasy na Australian Open a Indy Masters, když prohrál s druhým Berrettinim a Nadalem, jedním z velké trojky.Ve zbytku zápasů Alcaraz porazil Tsitsipase, Berrettiniho, Aguta, Norrieho, Monfilse, Hulkače, Schwarzmana, Fogniniho, Kezmanoviče a tak dále.Není divu, že Nadal řekl: „Alcaraz je již jedním z nejlepších hráčů, je velmi všestranný, má velmi agresivní útok a pevnou obranu.Nepřekvapuje mě, že dělá něco dalšího.„Nadalovy poznámky zazněly před dvěma týdny po třísetové bitvě mezi Nadalem a Alcalásem.V tom zápase Alcalás způsobil Nadalovi spoustu problémů, v klíčových bodech měl jen jeden bod.Malé výkyvy prostě prohrály hru.Přestože na Indy Masters vynechal finále, Alcaraz přesto vytvořil nejlepší desku své kariéry na Masters.

tenis - 2

Po příchodu na Miami Masters pokračoval Alcalás v divočině.Alcalás porazil Vsovice, Čilič, Tsitsipas, Kezmanovič a Hulkach a poprvé vstoupil do finále Masters.Ve finále proti Ruddovi, který také poprvé vstoupil do finále Masters, dokonce s velkým srdcem jako Alcaraz, byl nevyhnutelně trochu nervózní a v prvním setu zaostával 1-5.Alcaraz, který se postupně přizpůsobil atmosféře finále, začal kontrovat a vyrovnal skóre ve třech po sobě jdoucích zápasech.Na konci setu Alcaraz přetrhl pás a vyhrál první set s náskokem 7:5.Ve druhém setu si Alcaras na začátku sezení vytvořil výhodu brejku a pečetil vítězství 6-4.2:0, když Alcaraz zaostával 1:4, vyhrál 9 z následujících 10 her a porazil Rudea.Osmnáctiletý Alcaraz překonal Djokovičův rekord ve vítězství na Miami Masters v 19 letech a stal se nejmladším šampionem turnaje v Miami!

tenis - 3

V okamžiku zisku mistrovského titulu se Alcaraz a trenér Ferrero, který právě řešil pohřeb svého otce, dlouho objímali, aby oslavili vítězství.Od loňského čtvrtfinále US Open až po první šampionát Masters dosáhl Alcaraz takového úspěchu za pouhého půl roku a stal se nejočekávanější generací po 00. letech v mužském tenise.Tímto šampionátem Alcaraz dosáhl na kariérní maximum 11. místa, jen krůček od toho, aby se poprvé dostal do první desítky.

tenis - 4

Tentokrát Miami vyhrálo šampionát, čímž se Alcalás stal třetím nejmladším hráčem, který vyhrál šampionát Masters, vedle Zhang Depei a Nadala.Alcalás z toho byl tak nadšený, že začal usilovat o větší cíle: „Neexistují slova, která by popsala, jak se právě teď cítím, ale vyhrát svůj první titul Masters v Miami je tak výjimečné.Z tohoto vítězství mám velkou radost, I Cílem tohoto roku bylo vyhrát 500, a to se mi podařilo.Další věc, kterou musíte udělat, je vyhrát tento Masters.Doufejme, že hlavní budou další."

Pokud se chcete stát profesionálnějším tenistou jako Alcalas, můžete zkusit siboasitenisový tréninkový střelecký stroj,stroj na cvičný tenisový míčekby vám nejlépe pomohl ve vašem tenisovém tréninku.

Čas odeslání: 15. dubna 2022